Používaním našich webových stránok súhlasíte s používaním súborov cookie v rámci pravidiel cookie.
Menu

KC-810 séria

Duch remeselníkov, ktorí vnášajú vášeň do kuchynských nožov, žije v týchto vynikajúcich kuchynských nožoch.
Sme hrdí na spoluprácu s týmito remeselníkmi v japonskom meste Seki.
 Názov série "Namishibuki" znamená v angličtine "wave splash". Táto mystická čierna damašková čepeľ vám pripomína "Namishibuki", ktorá je ako rozbúrené more, ktoré vlny bičujú o breh, alebo vodopády, ktorými voda mohutne tečie. Špeciálnou technikou povrchovej úpravy zvýrazňuje krásny damaškový vzor a prináša reálnejšiu prítomnosť.
 Čepeľ má 101 vrstiev damašku s jadrom z rýchloreznej práškovej ocele, HRC:61±0,5. Táto vysokorýchlostná prášková oceľ je mimoriadne odolná voči oderu, húževnatosti, ostrosti a tvrdosti. Ostrosť bude ďaleko za vašou predstavivosťou. O tomto kuchynskom noži ľudia hovoria, že je jeden z najostrejších, aké kedy používali. Výnimočnú ostrosť sme dosiahli vďaka sofistikovanej technike podporenej bohatými skúsenosťami a poznatkami nazbieranými počas mnohých rokov.

Na výrobu tohto kuchynského noža existuje mnoho postupov a je s ním spojených mnoho remeselníkov. Pri každom procese pracuje remeselník s túžbou vyrobiť vynikajúce kuchynské nože. Duch remeselníkov, ktorí nešetria úsilím a nemajú radi nedbalosť, žije v týchto kuchynských nožoch. Trvá približne rok, kým sa dokončí.

Elegantná osemhranná rukoväť "八角柄 Hackaku-e" vyleštená fascinujúco elegantne. Na konci rukoväte je vyryté logo značky Kanetsune Seki s označením "Kumadori". Rukoväte sú vyrobené z čiernej preglejky s/červenými krúžkami z mikarty.

【KC-810s Namishibuki w/Wooden Saya Series】
Táto séria KC-810s sa dodáva so špeciálnym krytom (pošvou) Saya, ktorý je dokončený technikou používanou na výrobu japonských mečov Saya (katana). Vzor sa v japončine nazýva "Kuro-Ishime".
A tieto sú uložené v elegantnej drevenej škatuli, ktorá predstavuje japonskú tradíciu.

Zoradiť podľa:

Hľadanie